Tyska Gimnazjada Strzelecka

17.03.2017

10 marca 2017 odbyła się w naszym Zespole Szkół Tyska Gimnazjada Strzelecka.

Turniej zorganizowany był pod patronatem mgr inż. Pawła Magdoń Dyrektora Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tychach ppłk mgr inż. Leszka Klag.

Organizatorem zawodów była Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich w Tychach, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach oraz Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego, wyłonienie najlepszych strzelców indywidualnych i zespołowych w gimnazjach naszego regionu.

Zawody zostały rozegrane w konkurencji karabinu pneumatycznego/Kpn/- postawa stojąc

W zawodach uczestniczyło jedenaście trzyosobowych drużyn z Gimnazjum nr 1, 3, 8 i STO w Tychach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kobiórze i Gimnazjum nr 1 i 2 w Lędzinach.

W rywalizacji szkół zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Tychach. Drugie miejsca zajęła drużyna z Gimnajzum nr 1 w Lędzinach a trzecie Gimnazjum nr 8 w Tychach.

W kategorii indywidualnej dziewcząt na podium znalazły się uczennice z Gimanzjum nr 3 w Tychach - piwersze miejsce zajęła Paulina Janota, drugie - Zuzanna Jarlaczyńska, trzece - Kinga Owczarczyk.

Wśród chłopców najlepszy był Dominik Kijak z Gimanzjum w Kobiórze, drugi był Bartosz Olczak z Gimanzjum nr 3 w Tychach, a trzeci Andrzej Karkoszka z Gimnajzum nr 8 w Tychach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do naszego Liceum gdzie takie zawody to codzienność!