Rodzinnie po raz II !

14.05.2018

12 maja 2018r. na terenie ZS im. Orląt Lwowskich w Tychach odbył się II Rodzinny Piknik Orląt Lwowskich. Podczas trwania imprezy młodsze i starsze dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Przygotowano dwie dmuchane zjeżdżalnie, co odważniejsi mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Nasze uczennice zorganizowały gry, zabawy i konkursy plastyczne, gdzie każde dziecko otrzymało drobne upominki .Dużą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy, i robienie fryzurek.

Po wyczerpującej zabawie maluchy mogły zjeść kolorowe kanapki przygotowane przez naszą młodzież.

Uczestnikom Pikniku umożliwiono zwiedzanie wozu strażackiego, motoru i samochodu policyjnego. Zaprezentowano sprzęt wojskowy , broń palną i białą oraz pokazy strzeleckie z możliwością oddania strzału na mobilnej strzelnicy, pokaz samoobrony i pierwszej pomocy.

W trakcie trwania Pikniku odbyła się akcja zbierania słodyczy „Słodki Uśmiech” dla dzieci Śląskiego Hospicjum „Świetlikowo”.

Na zakończenie imprezy można było zjeść wojskową grochówkę i kiełbaskę z grilla. Przy słonecznej pogodzie piknikowa sobota upłynęła w radosnej i serdecznej atmosferze integrując dzieci, rodziców, sponsorów oraz całą lokalną społeczność.