PRACOWNIE

 

 

 

Pracownia projektowania graficznego-

Przygotowana pod aktualne wymogi jakie powinny spełniać tego typu pracownie. Wyposażona w bardzo dobre sprzęty komputerowe oraz programy do projektowania graficznego. W pracowni znajduje się 16 stanowisk do pracy, a także Samsung Interaktywny flipchart do pracy grupowej, wyświetlania materiałów dydaktycznych, potrzebnych do pracy z młodzieżą, czy pracy indywidualnej z nauczycielem. Każde stanowisko komputerowe wyposażone jest w programy potrzebne w przygotowaniu projektów, pakiet Adobe Creative Cloud, w którym znajduje się min. Photoshop.

Pracownia podstaw projektowania-

Wyposażona jest monitor interaktywny samsung, stół do projektowania graficznego oraz maszyny firmy singer i akcesoria do prowadzenia zajęć  szycia i zdobnictwa.

 


 

 Pracownia rysunku i malarstwa-

Wyposażona w monitor interaktwyny samsung, sztalugi wraz z taboretami obrotowymi, stoły do rysunku i malarstwa. Każdy uczeń w pracowni posiada swoją szufladkę z materiałami plastycznymi, które potrzebuje na zajęciach lub podaczas wyjść w plener.

Pracownia rzeźby-

Wyposażona w stoły warszatowe, kawalety, piec do wypalania ceramiki. Każdy uczeń podczas zajęć pracuje przy swoim stanowisku warszatowym. W pracowni zamontowany jest odpowiedni zlew wraz z ociekaczem, a także pojemnik na glinę. Pracownia dysponuje magazynem, w którym przechowuje się pracę uczniów, wymagające odpowiednich warunków przechowywania.

 

Pracownia ekologiczna-

Przygotowana do prowadzenia zajęć z biologii, chemii, fizyki. Wyposażona w mikroskopy dla uczniów jak i mikroskop usb, który po połączeniu z tablicą multimedialną przekazuje obraz z płytki, widoczny dla każdego ucznia.

Na wyposażeniu pracowni są również preparaty biologiczne, autka na wodór i wodę. Zestawy do badania gleby i powietrza.

 

 Pracownia przedmiotów logistycznych-

Przygotowana pod zajęcia logistyczne oraz zajęcia z robotyki. Na wyposażeniu znajdują się laptopy firmy HP, umożliwiające zajęcia w programie Exel, modele aut trasportowych, drewniane klocki do formowania paletowych jednostek ładunkowych w mniejszej, przystępnej dla uczniów skali.Aby jeszcze bardziej przybliżyć uczniom prace logistyka, w pracowni zjaduje się czytnik lodów, a także drukarka etykiet.

Do zajęć z robotyki zakupione zostały dwa roboty VEX IQ oraz zestaw Little Bits, umożliwający uczniom pozanie zagadnień robotyki.

 

Salonik muzyczny-

przygotowany zarówno do prowadzenia zajęć z zakresu muzyki w Liceum Plastycznym jaki do zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich chętnych uczniów szkoły.

W wyposażeniu znajdują się dwie gitary: akustyczna i elektryczna basowa. Perkusja, werbel, mikrofony i nagłośnienie oraz mikser, a także keebord.

Sala zajęć rewalidacyjnych, pokój psychologa szkolnego-

w pokoju prowadzone są indywidualne bądź grupowe zajęcia z pedagogiem lub psychologiem szkolnym. To również miejsce gdzie można zagrać w nowe, ciekawe gry planszowe, wyciszyć się czy poczytać spokojnie książkę.

Sala gimnastyczna-

W 2021 roku przeszła gruntowny remont, została wymieniona podłoga, zamontowane zostały nowe lampy, odmalowane zostały ściany i sufit. Zamontowana została profesjonalna ścianka wspinaczkowa z pięcioma stanowiskami do wspinaczki. Trzy stanowiska posiadają automatyczne opuszczanie, dwa są przygotowane do ćwiczenia wspinaczki z asekuracją. Na ściance są 3 ścieżki o różnej trudności i tor przygotowany do organizowania zawodów.