PRACOWNIE

Pracownia Rysunku i Malarstwa, Historii Sztuki:

Pracownia rysunku i malarstwa pozwala rozwijać wiedzę i umiejętności, które przygotowują uczniów przed kolejnymi etapami nauki. W pracowni rysunku i malarstwa poznają podstawowe techniki, ćwiczą swój warsztat pracy. Podczas zajęć z rysunku
i malarstwa, panuje spokojna atmosfera, uczniowie mają stały kontakt z nauczycielem
i mogą pracować w małych grupach, wymieniając się doświadczeniem i techniką. Każdy uczeń ma swoje wyposażenie i materiały do pracy,zakupione przez szkołę.

 

 

 

 

Pracownia Projektowania Graficznego:

Pracownia projektowania graficznego jest przygotowana pod aktualne wymogi jakie powinny spełniać tego typu pracownie. Wyposażona w bardzo dobre sprzęty komputerowe oraz programy do projektowania graficznego. W pracowni znajduje się 16 stanowisk do pracy, a także Samsung Interaktywny flipchart do pracy grupowej, wyświetlania materiałów dydaktycznych potrzebnych do pracy z młodzieżą, czy pracy indywidualnej z nauczycielem. Każde stanowisko komputerowe wyposażone jest w programy potrzebne w przygotowaniu projektów, pakiet Adobe Creative Cloud, w którym znajduje się min. Photoshop. Projekty, które zostaną przygotowne w programie mogą być nastepnie wydrukowane na ploterze HP- specjalistycznej drukarce do zadań tego typu.

 

 

 


 

W pracowni projektowania graficznego pojawił się również nowy sprzęt Drukarka 3D Ultimaker. Uczniowie będą mogli przygotowywać projekty w 3D.

 

Obecnie trwają przygotowania, aby w pełni przygotować i wyposażyć pracownie rzeźby
i fotografii, z której uczniowie będą korzystać już w nowym roku szkolnym 2021/2022.